Wędrowali z piosenką na ustach

SONY DSCŚpiewanie piosenek połączone z pieszą wędrówką – tak wyglądała Giełda Piosenki Turystycznej 2016, którą dla najmłodszych zorganizował Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Najlepsi wykonawcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkolnej z zamiłowaniem do muzyki i pieszych wędrówek. W zabawie wzięli udział członkowie zespołów: „SZuM” i „Pinezka” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, oraz Zosia Kwapisz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

– Po przywitaniu drużyn turystycznych, uczestnicy występowali na scenie prezentując wybrane przez siebie piosenki – mówi Mirosława Kuciejczyk z Ośrodka Kultury Gminy Lubin w Księginicach. – Wszystkie zaprezentowane utwory były wykonane brawurowo, dlatego też wykonawcy zostali nagrodzeni trzema równorzędnymi nagrodami – dodaje Mirosława Kuciejczyk.

Założeniem konkursu była m.in. popularyzacja piosenek turystycznych wśród młodzieży. Jury oceniało wartość literacką, muzyczną oraz interpretację i aranżację muzyczną, a także dobór utworów. Konkurs połączony był z rajdem pieszym. Organizatorom zależało, aby najmłodsi poznali nie tylko historię, ale i walory przyrodnicze i krajoznawcze Gminy Lubin.

– Celem naszego rajdu było zdobycie najwyższego szczytu w powiecie lubińskim – „Grzybowej Góry” (216,7 m n.p.m.). Wszyscy podjęli trud wspinaczki ze śpiewem na ustach – dodaje Mirosława Kuciejczyk.

Na koniec imprezy odbył się grill. Przy pieczonych kiełbaskach, dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

/zdjęcia: P. Szydło/