Warsztaty z niezwykłymi kobietami

Niezwykle, zwykle kobiety - autorki proejktuNiezwykłe, Zwykłe Kobiety”, czyli nieformalna grupa kobiet ze wsi Gminy Lubin zaprasza na inaugurację projektu „Aktywni, Mobilni, Kreatywni”. W ramach programu odbędą się bezpłatne warsztaty, między innymi na temat carving’u i powertex’u. Nie zabraknie także degustacji lokalnych produktów.

Inauguracja projektu „Aktywni, Mobilni, Kreatywni” odbędzie się o godzinie 16.00 w najbliższą sobotę, 16 lipca w świetlicy wiejskiej w Gogołowicach. Tego dnia odbędą się już pierwsze warsztaty na temat pigwy i róży. Uczestnicy będą mieli okazję również posmakować lokalnych produktów na bazie tych owoców.

Podczas kolejnych warsztatów liderki projektu będą odkrywać przed uczestnikami między innymi tajniki carvingu, czyli sztuki dekoracji potraw warzywami i owocami oraz powertex’u, czyli najnowszej techniki zdobienia przedmiotów.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się także jak przygotować smaczne przetwory z dyni, tak aby gościły na naszych stołach przez cały rok. Nie zabraknie także miejsca dla najmłodszych, którzy będą mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi. Na koniec, oczywiście degustacja potraw wykonanych przez dzieci.

Warsztaty będą organizowane do grudnia tego roku. Chętne osoby mogą zapisywać się dzwoniąc pod nr: 606-73-50-30 lub u liderek bądź po prostu przyjść na zajęcia do świetlicy wiejskiej.

Grupę „Niezwykłych, zwykłych kobiet” tworzą Urszula Kwaśna, sołtys Gogołowic, Inna Rogalska z Koła Gospodyń Wiejskich w Osieku, Ewelina Dychała z Rady Sołeckiej w Dąbrowie Górnej, Barbara Skórzewska, Radna Sołecka z Miroszowic, Lidia Cesarz, sołtys Krzeczyna Małego, Joanna Pietruszka ze Stowarzyszenia Handball z Czerńca, Halina Przystupa z Koła Gospodyń Wiejskich z Obory oraz Janina Mucha, działaczka społeczna z Chróstnka.

Projekt „AKTYWNI, MOBILNI, KREATYWNI”, dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina”.