Warsztaty „Wino i Miód” w Miroszowicach

wino-i-miod„NIEZWYKŁE, ZWYKŁE KOBIETY”- nieformalna grupa  Kobiet ze wsi Gminy Lubin (Osiek, Krzeczyn Mały, Czerniec, Obora, Chróstnik, Miroszowice, Dąbrowa Górna i Gogołowice) oraz Lubińskie Stowarzyszenie Sportowe Handball realizujące projekt,  pt. „AKTYWNI, MOBILNI, KREATYWNI”,dofinansowany ze środków  programu „Działaj  Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  oraz Ośrodek  Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina”. ZAPRASZAJĄ  dnia 16 września 2016 o godz. 17.00   do MIROSZOWIC   na warsztaty  „ WINO  i  MIÓD”  czyli ogród to nie tylko trawnik, o wykorzystaniu wosku pszczelego, zaletach pszczół  i miodu oraz  o winoroślach – jakie gatunki najlepiej sadzić w naszym regionie  i jak je pielęgnować, aby cieszyły nas obfitością plonów i smakiem.   Warsztaty poprowadzą nasi mieszkańcy – pani Monika i Pan Piotr, którzy od wielu lat uprawiają  winorośle i hodują pszczoły. Ich zainteresowania stały się prawdziwą pasją i tą dzielić się będą z uczestnikami. Wiedza na temat pszczelarstwa i winiarstwa jest bardzo rozległa, więc każdy kto chciałby się swym doświadczeniem podzielić, będzie również mile widziany.

Na uczestników czekają – miodowy i winny poczęstunek oraz podarunki niespodzianki. ZAPRASZAMY !!!