Warsztaty kulinarne i artystyczne

Już jutro, w sobotę 19 października 2019 r. zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Prawidłowe i racjonalne żywienie seniorów”, które odbędzie się o godz. 15:00 w świetlicy w Chróstniku. Z kolei za tydzień w Bukownej odbędą się warsztaty ceramiczne, połączone ze spacerem po Ogrodzie Freya i wykładem dotyczącym pszczelarstwa.

W sobotę w Chróstniku seniorzy przygotują w podgrupach siedem potraw: zupę z dyni, fileta z kurczaka w warzywach, sałatkę warzywną z paluszkami rybnymi, nadziewane brzoskwinie, zieloną surówkę, ziołową herbatę oraz owsiane ciasteczka. Wszystko ma być pyszne, ale jednocześnie zdrowe. Na warsztaty zapraszają Wójt Gminy Lubin wspólnie z Radą Seniorów Gminy Lubin.

***

26 października 2019 r. w Ogrodzie Freya w Bukownej odbędzie się niecodzienne spotkanie ze sztuką, przyrodą , pszczołami i niezwykłymi ludźmi.

Po swoim ogrodzie oprowadzi gości właścicielka Anna Rawska, opowiadając o roślinach zdobiących ogród jesienią i w zimie, jak również o ziołach, tych które warto mieć w ogrodzie, a które można uprawiać w domu.

Warsztaty ceramiczne poprowadzi Mirosława Skalska, laureatka nagrody Anioły Kultury Gminy Lubin, absolwenta ASP, artystka specjalizująca się w ceramice i rękodziele artystycznym.

Właściciel pasiek Andrzej Przybyło opowie o życiu pszczół , a także podpowie jak prowadzić pasiekę.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy popołudniu kiełbaską z rusztu.
Koszt warsztatów 65 zł. od osoby. Czas przewidziany na warsztaty ok . 4-5 godz. Zapisy prowadzi Anna Rawska pod numerem telefonu 695 937 403.

(MG)