Warsztaty i koncert w Niemstowie

Mieszkańcy Niemstowa i ich goście, po raz kolejny udali się w podróż przez historię muzyki. W miejscowym kościele odbyła się IV edycja koncertu operowego, który poprzedziły niecodzienne warsztaty.

Mieszkańcy Niemstowa podkreślają, że te muzyczne spotkania są zawsze pełne emocji – od wzruszeń po śmiech – muzyka bowiem jest językiem uniwersalnym i trafia w serce każdego. W tym roku do artystów z Opery Wrocławskiej dołączyli młodzi ludzie z Niemstowa. Brali udział w dwudniowych warsztatach  i wykonali wspólnie z licznie przybyłymi gośćmi i artystami operowymi utwór „Prząśniczka” . Pieśń powstała w 1846 roku, jej autorem jest Jan Czeczot, poeta okresu romantyzmu. Kompozytorem melodii do pieśni był najsławniejszy polski kompozytor Stanisław Moniuszko.

Wcześniej była wizyta w Operze Wrocławskiej i warsztaty „Ogień w muzyce” skierowane do najmłodszych mieszkańców. Dzieci same budowały proste instrumenty muzyczne z butelek a dodatkowo poznały utwory muzyczne wszystkich epok, począwszy od baroku, aż do eksperymentów kompozytorskich XXI wieku. Motywem przewodnim utworów był ogień.

Muzyczne święto miało miejsce w kościele pw. Św. Antoniego w Niemstowie, a po koncercie młodzi i profesjonalni muzycy oraz mieszkańcy i goście spotkali się w świetlicy. Było dużo rozmów i jeszcze więcej wrażeń.

Cały projekt jest współfinansowany przez Urząd Gminy w Lubinie.

(RED) zdjęcia Anita Cicha

koncert w Niemstowie

warsztaty muzyczne

wizyta w Operze Wrocławskiej