Warsztaty dla niepełnosprawnych

Nasza młodzież z  Gminnego Gimnazjum w Lubinie, zgodnie ze słowami Ericha Fromma, że „Nie jest bogaty ten co dużo ma, ale ten co dużo daje”,  prężnie działa charytatywnie i wolontariacko.  W ramach tych przedsięwzięć uczniowie realizują się w wielu obszarach. Jednym z nich jest współpraca z Zespołem  Szkół  i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Już po raz trzeci Gimnazjum w Lubinie przygotowało  warsztaty dla  niepełnosprawnych  dzieci z  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Tym razem odbyły się one z okazji Dnia Dziecka. Podczas  organizowanych zajęć uczniowie gimnazjum  pod kierunkiem Marty Mazur wraz z młodszymi kolegami  układali wieże z kubeczków, kaczuszki z klocków, lepili z plasteliny, a także bawili się na sportowo.  Zajęcia częściowo odbyły się na świeżym powietrzu, gdzie przeprowadzono zabawy z klanzą, mecz piłki nożnej i grę w „zbijanego”.  Wspólny czas z małymi przyjaciółmi zwieńczył spacer i ochłoda przy osiedlowej fontannie.

Z informacji jaką wysyłają wychowankowie naszego Gimnazjum takie zajęcia dają im wiele pozytywnych emocji, a ponadto pozwalają na otwarcie się  na każdego człowieka i jak mówią: „uśmiech na twarzach tych wspaniałych dzieciaczków jest bezcenny”.

(www.gimnazjumgl.superszkolna.pl)