Warsztaty dla najmłodszych w Gminnej Bibliotece Publicznej

wakacje z gminną bibliotekąWykonywanie biżuterii na wakacje, zajęcia plastyczne oraz spotkanie ze strażakiem, to tylko niektóre atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych, którzy dzisiejszy dzień spędzają w domu. Zajęcia odbywają się w ramach programu „Wakacje z Gminną Biblioteką Publiczną”.

O godzinie 11.00 ruszają zajęcia w Bibliotece w Raszówce. Najmłodsi wezmą udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczne dziecko”. Instruktorzy będą uczyć także, jak zrobić girlandy i kwiaty hawajskie, a także amulety chroniące przed koszmarami sennymi. Podczas spotkania nie zabraknie także wspólnego czytania.

Cykl wakacyjnych zajęć odbędzie się dzisiaj także w Bibliotece w Miłoradzicach oraz w Niemstowie. Zajęcia ruszają o godzinie 13.00. Również w tych placówkach poruszany będzie temat bezpieczeństwa. W Miłoradzicach dzieci wezmą udział w prezentacji pod nazwą „Bawimy się bezpiecznie w czasie wakacji”. Z kolei w Niemstowie odbędzie się spotkanie ze strażakiem lub pielęgniarką.

W programie biblioteki w Miłoradzicach są także warsztaty plastyczne i zabawy literackie. Najmłodsi nauczą się między innymi, wykonywać oryginalną biżuterię, poznają także sztukę składania papieru pochodzącą z Chin – origami. Nie zabraknie także łamigłówek i quizów.

Z kolei placówka w Niemstowie na spotkanie z dziećmi zaprosiła Bogdana Herbę, indianistę, który opowie uczestnikom najstarsze legendy indiańskie z książki „Dar Totemów – Baśnie Indiańskie”. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano mnóstwo atrakcji, między innymi malowanie twarzy, świętowanie Dnia Wojownika, przejście boso po szyszkach i łaskotanie piórem.

Następne spotkanie z cyklu „Wakacje z Gminną Biblioteką Publiczną” odbędzie się we wtorek, 19 lipca w Bibliotece w Księginicach.

Podczas godzin otwarcia, w placówkach oprócz księgozbioru i czasopism, dostępne są gry planszowe i materiały plastyczne. Dzieci mogą korzystać z komputerów z dostępem do Internetu, oraz podszkolić się nauce języka angielskiego.

Do udziału w wakacyjnych zajęciach zapraszamy wszystkie dzieci.

(JW)