Warcaby nie mają dla nich tajemnic

SONY DSC

Powiatowo-Gminny Turniej w Warcabach 100-polowych zakończony. Miłośnicy gier planszowych spotkali się w niedzielne popołudnie w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce, aby powalczyć o zwycięstwo. Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody, które ufundowała Gmina Lubin

Zdolność analitycznego myślenia, cierpliwość i pokerowa twarz, to predyspozycje, dzięki którym gra w warcaby może przynieść zwycięstwo. Podczas niedzielnych potyczek nie zabrakło emocji. Po zaciętych rozgrywkach udało się wyłonić najlepszych graczy.

Zawodnicy biorący udział w niedzielnym turnieju podzieleni byli na sześć kategorii.

Pierwsze miejsce w kategorii dzieci w grupie chłopców zajął Wiktor Słota z Obory, tuż za nim uplasował się Piotr Pączkowski z Raszówki, natomiast miejsce trzecie zajął Bartosz Piotrowiak.

W kategorii dzieci w grupie dziewcząt na podium stanęła Agata Słota z Obory, obok niej Marta Zieleniec z Obory i jako trzecia Beata Zieleniec z Obory.

Wśród juniorek niepokonana była Julia Ickiewicz z Raszówki, miejsce drugie przypadło Magdalenie Zieleniec z Obory.

Z kolei w grupie juniorów najlepszy był Mateusz Pasternak z  Raszówki. Miejsce drugie zdobył Bartosz Terefelko z Raszówki, a trzecie – Szymon Pączkowski z Raszówki.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Ickiewicz, tuż za nią Bernadeta Pączkowska i trzecie miejsce zajęła Wioletta Terefelko. Wszystkie panie są z Raszówki.

Pierwsze miejsce w grupie mężczyzn zdobył Paweł Zieleniec z Obory. Miejsce drugie zajął Patryk Oleksy z Raszówki, a trzecie – Paweł Słota z Obory.

Nad rozgrywkami czuwał sędzia Bogdan Terefelko wraz z gminnym instruktorem sportu Jerzym Tadlą.

(JW/AI)