Wakacyjny festyn w Raszówce

Jubileuszowa, bo dziesiąta edycja festynu ”Bezpieczne wakacje” w Raszówce obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były dmuchańce, konkursy, dobre jedzenie i muzyka do białego rana. Imprezę zorganizowali strażacy OSP Raszówka wraz z piłkarzami klubu Huzar Raszówka, Sołtysem i Rada Sołecką oraz Gminą Lubin.

Festyn rozpoczął się drugim Turniejem Piłkarskim OSP Gminy Lubin. W turnieju wzięło udział sześć jednostek OSP.

– Cieszę się, że w tym roku frekwencja drużyn biorących udział wzrosła o sto procent. W ubiegłorocznej edycji były trzy zespoły, dziś jest sześć. Świadczy to o tym, że jest zapotrzebowanie na takie spotkanie druhów i druhen z gminnych jednostek OSP – mówi Damian Dobrowolski, prezes OSP Raszówka

Strażacy świetnie sprawdzili się jako piłkarze. Turniej wygrała OSP Raszówka, na drugim miejscu uplasowali się druhowie z Zimnej Wody, trzecie miejsce zajęła jednostka z Raszowej. Kolejne miejsca zajęli strażacy z Gorzycy, Szklar Górnych i Krzeczyna Wielkiego. Po piłkarskich emocjach nadszedł czas dla młodszych uczestników imprezy, w wielu konkursach mogli wykazać się zdolnościami sportowymi. Zwycięzcy zostali nagrodzeni sprzętem sportowym. Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchańce, olbrzymie bańki mydlane i wiele innych atrakcji. Wszędzie widać było uśmiechnięte szczęśliwe buzie naszych maluchów.

Specjalnie na tę imprezę przyjechali pracownicy Leroy Merlin z całą ciężarówką młodych wrzosów. Każdy uczestnik mógł samodzielnie ukorzenić sadzonkę w ceramicznej doniczce i zabrać ją ze sobą do domu.

Tradycyjnie na festynie strażackim nie mogło zabraknąć pokazu ratownictwa medycznego. Można było się dowiedzieć, jak ratować nieprzytomnego człowieka, poćwiczyć na fantomie masaż serca i zobaczyć jak działa defibrylator.

Festyn zakończył się jak zwykle zabawą taneczną do białego rana.

AI