Wakacyjne spotkania w bibliotece w Chróstniku

Podczas tegorocznych wakacji w bibliotece w Chróstniku odbyło się wiele ciekawych zajęć na których dzieci świetnie się bawiły.

Zajęcia rozpoczęły się 29 czerwca pogadanką dotyczącą bezpiecznego zachowania podczas spędzania wolnego czasu w różnych miejscach i sytuacjach oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem filmiku internetowego.

W związku z przystąpieniem biblioteki do akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” dzieci poznały rodziny i zwyczaje pszczół, dowiedziały się dlaczego pszczoły są pożyteczne, czym się żywią i jak gromadzą pokarm na zimę.

Następnym etapem zajęć były przygotowania do wykonywania biżuterii z makaronu oraz kwiatów z patyczków do uszu – dzieci kolorowały makaron oraz patyczki.

Zajęcia tego dnia zakończyły się malowaniem i lepieniem z plasteliny swoich wymarzonych wakacji.

Drugiego dnia dzieci wykonywały kwiaty z patyczków do uszu i kul styropianowych oraz biżuterię z makaronu. Powstały piękne makaronowe pierścionki, naszyjniki, bransoletki, broszki oraz kolczyki.

W ramach promocji akcji „Czytam Sobie” dzieci poznały trzy-poziomową kolekcję książek dostępną w bibliotece, następnie ich starsza koleżanka Natalia przeczytała książeczkę pt. „Skarb Arubaby” na podstawie której dzieci rozszyfrowywały rebusy.

Z wielkim entuzjazmem dzieci zabrały się do zajęć, podczas których tworzyły bukiety z cukierków, lizaków oraz krepiny. Było słodko i kolorowo!

Ostatniego dnia zajęć w ramach akcji „Bookcrossing”, dzieci poznały ideę akcji oraz miały możliwość zabrania książek do domu z regału bookcrossingowego utworzonego w bibliotece.

Obejrzały też, poprzez prezentację, darmowy komputerowy kurs do nauki języka angielskiego FunEnglish dostępny w bibliotece oraz zapoznały się z ofertą biblioteki.

Wakacyjne spotkania z książką i zabawą w bibliotece zakończyły się słodkim poczęstunkiem, wręczeniem dyplomów za aktywność w zajęciach, za zajęcie I miejsca w zabawach manualnych oraz za wolontariat.

Podczas spotkań w bibliotece dzieci korzystały też z dostępnych gier planszowych i komputerów.

(AS)