Wakacyjna przygoda w bibliotece

26Kalambury i quizy, spotkanie ze strażakami oraz zabawa w „Małego chemika”, to tylko część atrakcji, przygotowanych dla najmłodszych, którzy wakacje spędzają w domu. Zajęcia pod hasłem „Wakacyjna przygoda w bibliotece” odbyły się w bibliotece w Chróstniku. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce.

Wakacyjną przygodę z biblioteką dzieci rozpoczęły zabawami literackimi i umysłowymi. Sporo emocji dostarczyły kalambury, rebusy i łamigłówki, a także zabawa w zwijanie sznurka na czas. Najmłodsi poznali także 10 podstawowych zasad prawidłowego odżywiania. Nabytą wiedzę mogli wykorzystać podczas robienia zdrowych kanapek.

– Dużą frekwencją cieszyło się spotkanie ze strażakami z OSP z Zimnej Wody i Krzeczyna Wielkiego. Strażacy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu i zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy – mówi Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. – Niezwykłą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim oraz kurtyna wodna, z której dzieci chętnie korzystały, wyśmienicie się przy tym bawiąc – dodaje dyrektor.

Na koniec strażacy poczęstowali wszystkich cukierkami i wręczyli im wiele gadżetów.

Najmłodsi mieli także okazję poczuć dreszczyk emocji biorąc udział w doświadczeniach chemicznych.

– Dzieci chętnie zgłaszały się do eksperymentowania, a wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń i tzw. sztuczek chemicznych było dla nich niezwykle pouczającą przygodą, świetną zabawą oraz sporą dawką wiedzy – mówi Wioletta Olech.

Wakacyjną przygodę z biblioteką dzieci zakończyły tradycyjnie zabawą w ulubioną grę – „pomidor”, podczas której było wiele radości, szczególnie przy wykupowaniu fantów.

Organizatorzy dziękują strażakom, panu Pawłowi Gębalskiemu z OSP w Krzeczynie Wielkim i panu Stanisławowi Baraniakowi z OSP w Zimnej Wodzie, za piękny pokaz i cudowne emocje.

(mat. AS)