Wakacje z Ośrodkiem Kultury

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaproponował dzieciom aktywne, wesołe ale jednocześnie  edukacyjne spędzenie pierwszych tygodni wakacji. Dzieci szalały w sali zabaw, poznawały historię, tworzyły pocztówki, oglądały spektakle teatralne i same próbowały  trudnej sztuki aktorstwa.

Okazało się , że czas  upływa wyjątkowo szybko na ponad 300 metrowej arenie labiryntów z laserami. W sali zabaw Strefa 55 zawodnicy wykazali się niebywałą orientacją w terenie, refleksem i sprytem w iście egipskich  ciemnościach. Po ochłonięciu z emocji i dla ich wyciszenia,  dzieci zabrano później na wystawę „Gmina Lubin wczoraj i dziś” do Ośrodka Kultury Gminy Lubin. Wystawa opowiada, przez dawne i współczesne przedmioty, losy setek ludzi osiedlających się na terenach naszej gminy.

W drugim tygodniu wakacji uczestnicy  wybrali się do Obory i Czerńca, gdzie zorganizowano im podróż do świata bajek. Tworzono także niezwykle pomysłowe pocztówki z wakacji, z miejsc w których dzieci  były, albo chciałyby się znaleźć.  W tych miejscowościach gościł  TEATR W DRODZE ze spektaklami „Wystawa psów” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po przedstawieniach dzieci uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach. Można było poznać tajniki tworzenia fascynującej magii teatru,  znaczenie dekoracji teatralnych czy też próbować  aktorstwa z użyciem bardzo prostych  własnoręcznie wykonanych  rekwizytów. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w odgrywaniu różnych scenek.

Dużo się działo a będzie działo się jeszcze więcej! Gorąco zapraszamy do odwiedzania strony internetowej ośrodka pod adresem www.okgminalubin.pl  oraz konta na facebooku facebook/okgminalubin.

(OKGL)

Sala zabaw

Czerniec

Obora