Wakacje z biblioteką w Oborze

1-waka 2015 014Wzorem lat ubiegłych biblioteka w Oborze przygotowała dla dzieci ciekawy program zajęć, aby wypełnić im nadmiar wolnego czasu podczas wakacji.

Z zaplanowanych zajęć przeprowadzono lekcję biblioteczną- „Bezpieczne wakacje” omawiającą bezpieczne zachowania w sieci w oparciu, o materiał filmowy: „3…2…1…INTERNET! ”, który przedstawiał skutki dobrych i złych zachowań.

Uczestnicy wzięli udział w quizie o bezpiecznym internecie ze strony: www.Sieciaki.pl ,

a także rozwiązywali zagadki, rebusy i krzyżówki z obszaru komunikacji drogowej.

Podczas spotkania nie zabrakło też ulubionych zabaw słowno- muzycznych.

Podczas kolejnych zajęć, w ramach udziału w akcji „Czytam sobie” bibliotekarz przeczytał na głos książeczkę pt. „Maja na tropie jaja” należącą do serii „Czytam sobie”. Przygody Mai i złotej papugi, która zgubiła swoje jajo, dzieci mogły obserwować, na dużym ekranie. Następnie z pomocą quizu, mogły się przekonać co zapamiętały, a także, podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat książki.

Były też zagadki z literatury dziecięcej, które okazały się, być dla młodych czytelników całkiem łatwe. Wszyscy trafnie odgadywali tytuły książek lub wierszy z przedstawianych im postaci i rekwizytów. Ostatnim punktem zajęć była wspólna praca nad wykonaniem widokówki z wakacji. Rysowanie, malowanie farbami oraz wycinanie było ciekawą twórczo zabawą. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał zawieszki i naklejki „Czytam sobie”.

W ostatnim dniu zajęć dzieci kończyły wykonanie widokówki z wakacji, która ostatecznie została zatytułowana: „Bajeczny zakątek”. Następnym punktem, zgodnie z życzeniem dzieci

było śpiewanie i tańczenie dziecięcych przebojów. Po tańcach odbyło się wyczekiwane prażenie kukurydzy. Spotkania przebiegły w miłej koleżeńskiej atmosferze ze słodkimi akcentami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach.

(UM)