Wakacje w wielu odsłonach

100 osób z Czerńca, Niemstowa, Kłopotowa, Księginic, Osieka, Obory, Raszówki, Siedlec i Zimnej Wody uczestniczyło w drugim tygodniu wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin.

Rozpoczęło się na sportowo drużynowymi rozgrywkami na kręgielni RCS w Lubinie. Młodzi zawodnicy niezwykle poważnie podeszli do rywalizacji i zdrowe emocje były tak wielkie, że udzieliły się także opiekunowi torów, który widząc zaangażowanie w zawody i wysokie wyniki „ podkręcał ” stopnie trudności, ustawiając odpowiednio maszyny do zbijania kręgli, co wywołało u zawodników jeszcze więcej radosnego dopingu. Z kręgielni cała zdyscyplinowana i zintegrowana grupa udała się do kina Helios na seans filmowy p.t. „Uprowadzona księżniczka”.

W Hucie Kryształów „Julia” w Piechowicach uczestnicy oczarowani zostali nie tylko gotowymi wyrobami. Poznali całą technologię powstawania kryształów, niezwykle precyzyjną i trudną pracę wszystkich pracowników huty, a na koniec własnoręcznie zdobili swoje kryształy malując specjalnymi farbami.

Drugi tydzień zakończył rajd pieszym w trzech grupach do Czerńca. Tym razem teatr  „W drodze”  przedstawił wszystkim Radowiczom spektakl na podstawie baśni H.Ch. Andersena „Słowik”. Po przedstawieniu aktorzy zdradzili parę sekretów o scenografii i teatralnych lalkach.

(oprac. OKGL)

 

KRĘGIELNIA I KINO 

 

 

Z WIZYTĄ W HUCIE KRYSZTAŁÓW

 

 

TEATR PO RAJDZIE