Wakacje w Osieku

IMG_3642Warsztaty tańca Latino, gry i zabawy dla najmłodszych czy zajęcia sportowe „zdrowy kręgosłup” – to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach projektu Wakacje w Osieku. Jest on realizowany z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej i Radnych Gminy Lubin.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5- 12 lat. Zajęcia obywają się w świetlicy i na powietrzu. Prowadzą je: Inna Rogalska, autorka projektu oraz Jolanta Srebniak, absolwentki pedagogiki z wykształcenia, animatorki kultury i społeczniczki z zamiłowania.

– Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci do udziału w naszych spotkaniach, bo naprawdę warto. Łączymy tu zabawę i naukę i miło spędzamy czas – mówi Inna Roglaska. – Podczas gdy dzieci doskonale się bawią i są pod dobra opieką, dorośli mogą w tym czasie mieć chwilę dla siebie – dodaje autorka projektu.

Uczestników warsztatów odwiedził Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan. – Takie inicjatywy jak ta, cieszę mnie podwójnie. Po pierwsze dlatego, ze inicjowane są oddolnie czyli przez mieszkańców oraz gospodarza wsi, a po drugie naprawdę doskonale służą naszym najmłodszym mieszkańcom – mówi Tadeusz Kielan.

Wakacje w Osieku realizowane są w ramach szerszego projektu, finansowanego ze środków Funduszu Sołeckiego na 2015 r. Szczegółowy program warsztatów poniżej.

harmonogram-warsztatów osiek

(MG)