Wakacje z OKiem w pełni

Wspólnym oglądaniem najnowszego  kinowego hitu dla dzieci „Gru Dru i Minionki” rozpoczął się pierwszy tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. Atrakcji jest wiele, ale najważniejsze, że każdy może rozwijać swoje pasje, bo robi, to co lubi: malowanie, rysowanie, sport, muzyka i taniec – to tylko niektóre z propozycji.

Podczas zajęć plastycznych odbywających się w świetlicy w Osieku – powstały pierwsze prace z naturalnych materiałów przyrodniczych: kamienie zamieniły się w wesołe zwierzęta, a surowe krążki drewna przekształciły się w ciekawe malarstwo fakturowe.

Każdy wykonał swoją autorską poduszkę, która świetnie przydaje się podczas pogadanek w kręgu. Powstały już pierwsze pacynki, które będą częścią przygotowywanego teatrzyku lalkowego. Codziennie dziewczęta przygotowują się do pokazu mody, a chłopcy szaleją
z piłką. Ponadto, gry i zabawy oraz tańce integracyjne inspirują do nowych twórczych działań.

W ramach „Wakacji z OKiem” odbyła się pierwsza wycieczka krajoznawcza. Jej uczestnicy zwiedzili  malownicze KOLOROWE JEZIORKA w Rudawach Janowickich, a także ruiny zamku Bolczów (fotorelacja wkrótce).

Wspólny czas i wesołe zabawy zintegrowały uczestników w pierwszym tygodniu spotkań wakacyjnych. Zapraszamy na dalsze działania wakacyjne z OKGL. Więcej informacji na stronie archiwum.ug.lubin.pl w zakładce WAKCJE 2017 oraz okgminalubin.pl.

(MG/MK/PSz)