Wakacje z OKGL pełne wrażeń

Minął drugi tydzień zajęć wakacyjnych, których organizatorem jest Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Najmłodsi, którzy skorzystali z zaproszenia do wspólnej zabawy, nie mogli narzekać na brak atrakcji. W programie było m.in. zwiedzanie parku miniatur, wizyta w Western City oraz rajd pieszy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczek oraz z zajęć, które miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Osieku.

W pamięci maluchów na długo pozostanie wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a także wizyta w parku rozrywki Western City w Ścięgnach koło Karpacza. Najmłodsi mogli poczuć smak Dzikiego Zachodu. Sporo frajdy sprawiły dzieciom rzuty włócznią i mieczem, a także strzelanie z łuku, pokonując pal męczarni. Jak na Dziki Zachód przystało, były przejażdżki na koniu oraz bryczką. Ostatnią atrakcją tego dnia było przedstawienie – napad na bank, po którym wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

Następnego dnia najmłodsi wyruszyli poznać najbliższe okolice. Pomimo przelotnych opadów deszczu rajd pieszy na trasie Osiek-Pieszków-Osiek, należy zaliczyć do udanych.

W drugim tygodniu spotkań realizowane były także tematy zajęć plastycznych, muzycznych i sportowych. Tańce integracyjne i gry zespołowe to obowiązkowe punkty każdego dnia. Uczestnicy poznali także zasady gry w uni-hokeja i rugby. Wszystkie dzieci przygotowują się również do zaprezentowania swojego talentu i zabawy w mini playback show. Okazuje się, że pomysłów na własne aranżacje nikomu nie brakuje.

Podczas zajęć powstał także filmik pt. „Warzywa”, metodą animacji poklatkowej, który zostanie zaprezentowany niebawem.

Wszystkie dzieci zapraszamy na dalsze działania wakacyjne z OKGL. Więcej informacji na stronie www.okgminalubin.pl

(MK/Psz, JW)

 

Wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

 

Wizyta w Western City

 

Rajd pieszy

 

Tworzenie filmiku pt. „Warzywa”

 

Sportowo i muzycznie

 

Zabawy integracyjne