W uroczystym klimacie świąt

Do szkoły Filialnej w Osieku  chodzi  61  uczniów i są tam trzy klasy podstawowe, zerówka oraz przedszkole. Najmłodsi cudownie potrafili wprowadzić w nastrój świąt występując w Jasełkach.  Razem z rodzicami i nauczycielami przedstawienie podziwiał wójt Tadeusz Kielan wraz z rodziną.

Pierwsze wystąpiły klasy starsze śpiewając  mniej lub bardziej znane pastorałki. Brawa, które każda klasa dostała po wykonaniu ich, były najlepszym dowodem na  to, że młodzi artyści bardzo się postarali.

Następne w kolejności  były przedszkolaki. To właśnie one urzekły  publiczność swoim występem. Małe aniołki, królowie, pasterze oraz oczywiście Maryja z Józefem wystąpili przedstawiając narodziny dzieciątka Jezus. Rodzice nie mogli ukryć łez wzruszenia, a nauczyciele byli dumni ze swoich podopiecznych.

Nie zabrakło również akcentu wigilijnego. Dzieląc się opłatkiem wójt pamiętał o najmłodszych i  dzieci dostały także prezent ,, którym będą mogły bawić się po świętach.

– Bardzo dziękuję za zaproszenie na tak wspaniały występ. Widziałem już wiele przedstawień, ale to było wyjątkowe, bo wykonane przez najmłodszych. Jestem pełen podziwu waszego talentu aktorskiego. Zawsze mówiłem, że mamy w naszej gminie bardzo zdolne i utalentowane dzieci, a ten występ jest właśnie dowodem na moje słowa. O przyszłość naszej gminy z takimi dziećmi możemy być spokojni – mówił wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(JI)