W świątecznym klimacie

Pięknie zastawione stoły, aromaty wigilijnych potraw, świąteczne ozdoby i kartki bożonarodzeniowe –  to wszystko czeka dziś o godz. 17  w Osieku na uczestników  X już edycji  „Tradycji Bożonarodzeniowych” . Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

 

Uszka z barszczem, kaczka nadziewana a może karp po staropolsku? Jaka potrawa skradnie nasze serca i podniebienia w tym roku? Zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu kulinarnego „Tradycje Bożonarodzeniowe’2017 ”.

Do konkursu zgłosiło się 12 zespołów.  Jury wybierze najsmaczniejszą potrawę postną, potrawę na dzień świąteczny i deser bożonarodzeniowy. Przyznany będzie także Puchar Wójta Gminy Lubin za stół wigilijny. Jednocześnie poznamy laureatów w dwóch innych konkursach: na  własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby  świąteczne.  Kartka,  która otrzyma nagrodę GRAND PRIX zostanie dodatkowo uwieczniona na kartce bożonarodzeniowej Gminy Lubin.

W świąteczny nastrój wprowadzi wszystkich także  zespół „Swojska nuta” z Bukownej wraz z Kamilem Lisem.  Początek spotkania o godz. 17, zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Osieku.

(SR)