W dzień pracowali, a nocą kradli

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy kradli elementy stalowe z budowy drogi S3, na której pracowali. Proceder trwał kilka miesięcy. Straty szacowane są na blisko 80 tysięcy złotych.

– Z terenu, gdzie były prowadzone prace budowlane ginęły przede wszystkim podpory metalowe – mówi Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji.

Kryminalni analizując zebrane materiały dowodowe, zaczęli podejrzewać, że z budowy kradną pracownicy jednej z firm. Przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu mężczyzn. Okazało się, że pracownicy postanowili sobie „dorobić”. Z terenu budowy wynosili elementy stalowe, które następnie sprzedawali na skupie złomu i dzielili się zyskami. Funkcjonariuszom udało się odzyskać elementy stalowe o wartości blisko 30 tysięcy złotych.

– Straty, jakie spowodowali swoją działalnością wynoszą blisko 80 tysięcy złotych i są niewspółmierne z zyskami, jakie osiągali – mówi Jan Pociecha.

Podejrzani są w wieku od 22 do 62 lat i pochodzą z pięciu województw. O ich losie zadecyduje teraz sąd. Pięciu mężczyzn odpowie za kradzieże, a jeden za paserstwo.

(fot. KPP Lubin)