W deszczu bramek – sportowe podsumowanie weekendu

SONY DSC

NVP meczu Fortuna Obora – Transportowiec Kłopotów został zawodnik gospodarzy Oskar Ondycz.

Prawdziwy deszcz bramek padł w meczu derbowym pomiędzy Fortuną Oborą a Transportowcem Kłopotów. W spotkaniu, które odbyło się 30 sierpnia 2015 r. o godz. 11.00 od samego początku było widać, że drużyna z Fortuny Obora chce zatrzeć negatywne wrażenie po ostatniej porażce z Viktorią Niemstów i od samego początku przystąpiła do ostrego ataku na bramkę gości. Strategia ta jednak okazała się zgubna dla gospodarzy ponieważ to goście po szybkim kontrataku w 8 min. spotkania strzelili bramkę po trafieniu Krzysztofa Bukowskiego (nr6).

Po tej stracie gra nabrała rumieńców czego efektem były trzy strzelone bramki przez gospodarzy drużynie z Kłopotowa:

14 i 18 min. – Krzysztof Kalinowski (nr 21),

15min. – Mariusz Kulicki.(nr17).

Niekorzystny wynik staje się impulsem dla gości, którzy coraz częściej zaczynają groźnie atakować. W 20 min. meczu do siatki gospodarzy trafia ponownie zawodnik z nr6 Bukowski Krzysztof. Zdobycie kontaktowej bramki dodaje skrzydeł drużynie z Kłopotowa, która atakując doprowadza w 21 min. do wyrównania. Tym razem była to bramka samobójcza, a pechowcem okazał się zawodnik gospodarzy Damian Rudak (nr.3). Kolejne minuty to jeszcze bardziej ostra ale i męska gra. W 28 min. meczu Transportowiec Kłopotów wychodzi na prowadzenie. Zawodnikiem, który odbierał gratulacje od kolegów za strzeloną bramkę był Piotr Medycki z nr 4. Taka sytuacja mocno zirytowała gospodarzy, którzy dociskając gości doprowadzają w 36 min. do wyrównania. Ciekawym wydaje się fakt, że tym razem niefortunna dla gości bramka pada w wyniku samobójczego trafienia zawodnika z Kłopotowa Mateusza Olszewskiego (nr.2)po zamieszaniu podbramkowym.

Pierwsza bardzo emocjonująca połowa meczu, obfitująca w wiele ciekawych sytuacji strzeleckich kończy się wynikiem 4:4.

Druga odsłona meczu to już popis gospodarzy i to tylko oni trafiali do bramki gości:

47 min. i 61 min. – Piotr Wanat (nr 13)

10 min. – Grzegorz Jach

73 min. -Krzysztof Kalinowski (nr 21)

84 min. – Kamin Bąk (nr15)

Ostatnią dziesiąta bramkę, a czwarta w tym meczu strzelił w 90 min Krzysztof Kalinowski(nr 21) z Fortuny Obora, który zdobył ją z rzutu karnego. W drugiej połowie meczu sędzia dla ostudzenia emocji obu drużyn wręczył dwie czerwone kartki dla:

80 min. – Stołowskiego Karola z Fortuny Obora

90 min. – Jarkowca Patryka z Transportowca Kłopotów.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Candikidis Wojciech. Nagrodę dla zwycięscy w postaci profesjonalnej piłki wręczył Radny Gminy Lubin Patryk Jarkowiec.

NVP meczu został zawodnik gospodarzy Oskar Ondycz (nr9), który został uhonorowany nagrodą, którą wręczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

W drugiej kolejce B-klasy Victoria Niemstów pokonała na wyjeździe Zamet II Przemków 4:6, wysuwając się tym samy na pozycję lidera w tabeli.

Unia Szklary Górne w wyjazdowym meczu zremisowała natomiast z Kaliną Sobin 1:1, a Huzar Raszówka rozgromił na własnym boisku 9:0 Lubiatowiankę Lubiatów.

W 3. Kolejce A-klasy Unia Miłoradzice podejmowała Spartę Rudna, której uległa 0:5.

Grająca w Lidze Okręgowej Iskra Księginice przegrała z Kaczawą Bieniowice 0:1.

(AP)