W Buczynce powstaje kolejna nowa świetlica

Jeszcze w tym roku ma zostać oddana do użytku nowa świetlica kontenerowa w miejscowości Buczynka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Świetlica powstaje w sąsiedztwie wiaty i nowego placu zabaw.

Na tę inwestycję mieszkańcy Buczynki czekali wiele lat. To mała wioska, ale bardzo zintegrowana społeczność, która organizuje wiele spotkań i wydarzeń, zapraszając na nie m.in. podopiecznych z Domu Dziecka w Golance Dolnej.

– Bardzo się cieszymy z powstającej świetlicy. Przybywa nam mieszkańców i zapewniam, że będziemy się tu często spotykać i organizować atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dorosłych – mówi Jolanta Jankun sołtys Buczynki.

Inwestycja jest finansowana w całości z budżetu Gminy Lubin i kosztuje 450 tysięcy złotych. Wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego wykonawca z Legnicy rozpoczął prace w połowie lipca i zgodnie z umową powinien je zakończyć w połowie listopada tego roku. Zakres zadania obejmuje m.in. przygotowanie podłoża, czyli żelbetowe stopy fundamentowe, dostawę i montaż budynku kontenerowego świetlicy wiejskiej składającego się z pięciu modułów z wewnętrznymi instalacjami wody i kanalizacji sanitarnej, elektryczną, centralnego ogrzewania.  Na zewnątrz zostanie ułożona nawierzchnia dojazdów, dojście z kostki betonowej i wykonany będzie zjazd na drogę gminną.

(SR)