Uzdolniony filmowiec z Gminnego Gimnazjum w Lubinie

059Pierwszego Dnia Wiosny- 21 marca 2016 roku odbyły się eliminacje rejonowe VI Dolnośląskiej Gali  Talentów organizowanej corocznie przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Podczas tej uroczystości  wielki sukces odniósł Uczeń Gminnego Gimnazjum w Lubinie MATEUSZ PANDZIERSKI. Młody artysta zaprezentował swój  autorski film pt. „Każdy Etap…”, który samodzielnie wyreżyserował i zmontował w oparciu o własny scenariusz. W filmie zagrali aktorzy, których Mateusz sam wytypował spośród swoich kolegów i koleżanek ze szkoły, rodziny oraz przypadkowo poznanych ludzi i namówił do udziału w projekcie.

Uroczystość odbyła się w Auli Forum Zespołu Szkół w Polkowicach. Pokaz 5-minutowego filmu odbył się w kompletnej ciszy, przy zgaszonych światłach, a przesłanie filmu głęboko zapisało się w sercach wszystkim zgromadzonym w auli.

Reprezentant Gminnego Gimnazjum w Lubinie znalazł się wśród 5 uczestników Gali wybranych spośród 22 z rejonu legnickiego, którzy wzięli udział w prezentacjach i został nominowany do udziału w Gali finałowej, w czasie której zaprezentują się najlepsi  z całego Dolnego Śląska. Gala ta  odbędzie się w maju 2016 r.

Orgaznizowany od 6 lat  przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty konkurs  co roku przyciąga setki  młodych ludzi, którzy chcą się pochwalić swoja pasją, talentem i różnymi zdolnościami. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że Mateusz znalazł się w elitarnej grupie dostrzeżonych Młodych Talentów. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

gimnazjumgl.superszkolna.pl