Uwaga! Ostrzeżenie przed silnymi wiatrami

 Instytut Meteorologii  we Wrocławiu wydał ostrzeżenie, w którym prognozuje wystąpienie dziś popołudniu i w nocy silnego wiatru. Apelujemy o właściwe zabezpieczenie mienia i usunięcie wszystkich przedmiotów, które mogą stanowić w takiej sytuacji zagrożenie.

 

W dzisiejszym porannym  komunikacie IMGW-PIB  Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu  można przeczytać następujące ostrzeżenie:  Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Największa prędkość wiatru spodziewana jest wieczorem oraz przed północą.

Ten komunikat dotyczy naszego regionu i prawdopodobieństwo wystąpienia tego  zagrożenia oceniono na 90%. Apelujemy o schowanie wszystkich przedmiotów z tarasów, balkonów, parapetów, które uniesione przez wiatr mogłyby wyrządzić szkody. Zamknięte powinny być także m.in.  bramy garażowe, drzwi.

Silnego wiatru możemy się spodziewać już od godz. 15.00. Sytuacja powinna się unormować jutro rano.   Popołudniu meteorolodzy ostrzegają także przed gwałtownym silnym spadkiem ciśnienia atmosferycznego, które może mieć wpływ na nasze zdrowie.

(SR)