Urządzili przyjęcie na cześć misia

dsc_1679Najmilsza zabawka – pluszowy miś – 25 listopada obchodził swoje święto. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce w Oddziale Zamiejscowym w Lubinie urządziły wielkie przyjęcie. Były konkursy, gry i zabawy oraz garść wiedzy na temat historii tego uroczego pluszaka.

W piątek, 25 listopada maluchy z gminnego przedszkola uczciły święto wszystkich misiów, nie tylko poczciwego Misia Uszatka, ale również tych sławnych, o których mówi się niemal w każdej części świata, czyli: Kubusia Puchatka, Misia Kung Fu Panda, czy Misia Yogi. Emocji i wrażeń nie brakowało.

– Dzieci wzięły udział w mini konkursie „Misiowe zapytajki”, podczas którego wykazały się dużą wiedzą i pamięcią. Wszystkie przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach. Dużo frajdy maluchom sprawił misiowy taniec i wyliczanka Kubusia Puchatka. Emocji nie zabrakło także podczas konkurencji „Przeprowadzanie misia przez rzekę” – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. – Podczas zabawy nie obyło się również bez odrobiny nauki, bowiem dzieci poznały historię Pluszowego Misia – dodaje dyrektorka.

Do wspólnej zabawy włączył się także personel. Ku radości maluchów wszystkie panie wraz z szefową placówki wykonały rysunki misiów z… zasłoniętymi oczami. Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego w przedszkolu pt. „Kosmiczny Miś”.

– Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie zostały nagrodzone. Z kolei zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody – mówi Katarzyna Foryś.

(mat. Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce)