Urodziny Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne. Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli, kojarzy się im z beztroskim dzieciństwem. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak powinny się zachowywać i jak należy traktować swoich bliskich. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 roku.

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Miłoradzicach również przyłączyły się do świętowania urodzin misia o bardzo małym rozumku odwiedzając 16 października bibliotekę.

Po zapoznaniu się z historią powstania tej postaci zaśpiewały misiowi „Sto lat”, a następnie oglądając na monitorze projektora ilustracje zeskanowanej książki pt. „Wspaniały dzień”, wysłuchały głośno czytanej bajki. Dzieci opowiadały o tym co było głównym jej tematem, a mianowicie dzień urodzin, o którym Kubuś nie mógł sobie przypomnieć. Wiedział tylko, że jest to dzień dla niego bardzo ważny, i o niespodziance jaką przygotowali dla niego przyjaciele. Przedszkolaki obejrzały też prezentację, która była podsumowaniem uzyskanych wiadomości o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach oraz układały przygotowane przez bibliotekarkę puzzle.

No i nie obeszło się oczywiście bez spróbowania największego przysmaku Kubusia Puchatka czyli miodu.

(RM)