Uroczyste podsumowanie XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast

p1060892Za nami podsumowanie współzawodnictwa sportowego realizowanego ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast za 2016 r. Gmina Lubin zajęła trzecie miejsce. Uroczystość odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury 9 grudnia 2016 r.

We współzawodnictwie prowadzonym przez Dolnośląskie Zrzeszenia LZS, Gmina Lubin powtórzyła sukces z ubiegłego roku, zajmując wysokie trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła Gmina Oława, z kolei druga pozycja przypadła Gminie Zgorzelec.

W punktacji powiatów natomiast, Lubin zajął czwarte miejsce. Niepokonany okazał się Powiat Oławski, miejsce drugie zajął Powiat Lwówecki, a trzecia pozycja przypadła Powiatowi Trzebnickiemu.

Podsumowanie współzawodnictwa było również okazją do wręczenia medali 70-lecia LZS oraz wyróżnień sportowych dla zasłużonych działaczy z Dolnego Śląska.

Z Gminy Lubin uhonorowanych zostało dwóch działaczy. Medal 70-lecia wręczono Januszowi Przybyło, Prezesowi Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego LUKS „Ziemia Lubińska”, który jest również Przewodniczącym Powiatowego Zrzeszenia LZS oraz Kazimierz Furtak, jeden z najdłużej działających aktywistów sportu.

Odznakami „Za zasługi dla sportu” przyznawanymi przez Ministra Sportu i Turystyki uhonorowani zostali także działacze z Gminy Lubin: złotą odznakę otrzymał Mieczysław Lodziński, z kolei brązową odznaczony został Janusz Przybyło.