Uroczyście i z dziękczynieniem w Składowicach

Dożynki w naszej gminie powoli się kończą. Jedną z ostatnich wsi, które świętowały zakończenie żniw były Składowice. Uroczystości dożynkowe połączono z Odpustem, który przypadał na tą niedzielę w Kaplicy pw.  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Składowicach.

– Uroczystości dożynkowe specjalnie połączyliśmy z Mszą Odpustową. W tym roku ma to wielkie znaczenie, ponieważ ukończyliśmy wspólnymi siłami remont naszego kościoła. Dzięki wielkiemu wkładowi parafian, darczyńców ale i władz Gminy Lubin udało nam się zbudować nasz kościół prawie od nowa. Miała być tylko wymiana dachu, a wyszedł remont generalny- mówił z uśmiechem ksiądz proboszcz Jerzy Jastrzębski.

Po bardzo uroczystej Eucharystii, w świetlicy wiejskiej chleb dożynkowy podzielił zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki wspólnie z proboszczem.

-Ten rok był trudny dla rolników, przez moje ręce przeszło setki wniosków związanych z suszą ale wiem, że rolnicy z naszej gminy są silni i poradzą sobie nawet z takimi problemami, aby dać nam chleb i inne dary natury, bez których nie bylibyśmy w stanie przetrwać- mówił Bartosz Chojnacki.

Zabawa przy dobrej muzyce i jeszcze lepszym jedzeniu trwała do późnych godzin wieczornych.

(AI)