Unijny projekt w szkołach

Każdego dnia w szkołach podstawowych w Krzeczynie Wielkim, Raszówce, Siedlcach, Niemstowie i Osieku, w grupach maksymalnie 8-osobowych, chętni uczniowie korzystają z dodatkowych zajęć matematyczno-przyrodniczych i językowych, zarówno wyrównawczych jak i rozwijających. To efekt realizacji projektu „Rozwój umiejętności matematyczno – przyrodniczych i językowych w szkołach podstawowych Gminy Lubin”.

Realizowane są również zajęcia psychoedukacyjne, socjoterapeutyczne czy logopedyczne dla uczniów ze zdiagnozowanymi potrzebami edukacyjnymi w tym zakresie. We wszystkich zajęciach uczestniczy w sumie  289 uczniów z klas I-VII, przy czym niektórzy uczniowie biorą udział w więcej niż jednym rodzaju zajęć. Łączne zaplanowanych w projekcie jest ponad 2 tysiące godzin lekcyjnych.  W planach są także wyjazdowe warsztaty tematyczne, np. w Hydropolisie we Wrocławiu, Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej  w Dobkowie, Parku Nauki i Zabawy w Jaworze lub  Exploraparku w Wałbrzychu.

Dopełnieniem tej dodatkowej oferty edukacyjnej dla uczniów jest doposażenie szkolnych pracowni tematycznych w nowoczesne pomoce, zestawy czy sprzęty dydaktyczne. W ramach projektu wsparciem objętych jest również 34 nauczycieli,  dla których zaplanowane są cykle szkoleń podnoszące m.in. umiejętności pracy z dziećmi metodą eksperymentu czy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Na realizację projektu, który zakończy się w czerwcu 2019 roku Gmina Lubin pozyskała dotację w kwocie  480 585,00 zł stanowiącej blisko 95% całkowitej wartości projektu wynoszącej 506 835,00 zł. To projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Działania 10.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

(DP)