Unia z pompą wchodzi do A-kalsy

Szampan, radość, łzy szczęścia – tak pokrótce można opisać nastroje, jakie panowały na boisku w Szklarach Górnych w niedzielne popołudnie. W 26. kolejce drugiej, legnickiej grupy B-klasy było wiele emocji i jeszcze więcej goli. Unia Szklary Górne podejmowała Kupryt Suchą Górna. Nasi pokazali pazur strzelając, przeciwnikowi dziesięć bramek.

Gospodarze od początku meczu nie dali dotknąć piłki  rywalom. Już w 12. minucie Michał Kogus wykorzystał dogodną okazje i strzelił gola na 1:0. Podążając za ciosem Alwin Famulski w 29. minucie podwyższył wynik spotkania na 2:0. Patrząc na grę Szklar Górnych kwestią czasu były następne gole. W 32. minucie Alwin Famulski strzela kolejną bramkę.

Druga połowa rozpoczęła sie w zawrotnie szybkim tempie, już w 47. minucie gola na 4:0 strzelił Tomasz Krawczyk. Chwilę po czwartym golu, bo już w 50. minucie Ariel Famulski strzelił gola na 5:0. Unia miała chęci na więcej i już w 63.  minucie Robert Franecki pokusił się o swojego pierwszego gola, chwilę później, bo już w 65. i 70. minucie kolejny piłkarz Unii zaliczył dublet. Pod koniec meczu wszystko wskazywało na to, że wynik się nie zmieni, jednak w 87. i 90. minucie Tomasz Krawczyk strzelił dwa ostatnie gole w tym spotkaniu. Unia Szklary Górne pokonała przeciwnika 10:0.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Grzegorz Stępiński z Lubina.

Tym wspaniałym spotkaniem Unia przypieczętowała swój awans do A-klasy. Po meczu odbyło się uroczyste świętowanie sukcesu. Był szampan, prysznic od strażaków i wielkie brawa od kibiców.

– Dziękuję wszystkim, ale przede wszystkim wam – wiernym kibicom, dzięki waszemu dopingowi mieliśmy jeszcze większe chęci na wygrywanie wszystkich meczy. Wiemy, że zawsze możemy na was liczyć – mówił, nie kryjąc wzruszenia – prezes klubu i zarazem kapitan drużyny Alwin Famulski.

Zawodnicy zostali uhonorowani medalami przez Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Zarówno piłkarze jak i trener otrzymali pamiątkowe statuetki, ufundowane przez władze klubu.

– Gratuluję awansu, jestem z was bardzo dumny i życzę w przyszłym sezonie awansu do Okręgówki, bo na taki zasługujecie. Niech to piękne centrum sportowe w Szklarach Górnych oraz wasza i gra wspaniała postawa promują sport i Gminę Lubin w całym regionie – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Zawodnicy Szklar Górnych nie zapomnieli także o wójcie i jego zastępcy. W podziękowaniu za wsparcie wójt otrzymał koszulkę Unii Szklary Górne, a zastępca Bartosz Chojnacki – pamiątkowego szampana.

– Dzisiaj jest ten wyjątkowy dzień, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu udało nam się awansować. Zawsze nam tego brakowało. W tym roku zaczęliśmy źle sezon, bo od dwóch porażek, każdy nas skreślił, że już się nie będziemy liczyli, a my z tyłu spokojnie realizowaliśmy swój plan. Zagraliśmy bardzo dobry sezon, odnosząc 21 zwycięstw na 24 mecze. To wielki sukces. Cieszę się bardzo, że w końcu możemy podnieść ręce w górę i świętować – mówił kapitan.

Swojego zadowolenia nie krył również trener Andrzej Turkowski, który jest doświadczonym szkoleniowcem. – Jestem dumny z moich zawodników, co prawda jest to awans do A-klasy, a udawało mi się wywalczać awanse do wyższych lig, ale każdy awans jest powodem do zadowolenia. Wszystko jeszcze przed nami – mówił.

W ten sposób do trzech a-klasowych drużyn Gmin Lubin dołączy kolejna, a my gratulujemy i trzymamy kciuku za kolejne sukcesy.

(ŁI, AI)