Unia Miłoradzice – Fortuna Obora 3-1

Derby Gminy Lubin były ostatnim meczem w udanej dla obu drużyn wiosennej rundzie. Oba nasze zespoły po dobrej grze na wiosnę zdołały obronić swoje miejsce w A Klasie. Niedzielny mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli, lecz oba zespoły chciały pokazać swą wyższość nad przeciwnikiem.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że byliśmy świadkami ciekawego widowiska. Obie drużyny w pierwszej połowie spotkania miały sytuację do zdobycia bramek,  lecz tylko zawodnicy Unii strzelali gole. W 12. minucie Dawid Tygielski i w 41. Krzysztof Maksym sprawili, iż Miłoradzice prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Po zmianie stron gospodarze posiadali optyczną przewagę i gdy wydawało się, iż kolejne bramki to tylko kwestia czasu w 58.  minucie drużyna Unii straciła bramkę po samobójczym trafieniu. Od tego momentu obraz gry wyrównał się. W 72. minucie ponownie Krzysztof Maksym strzelił bramkę dającą zwycięstwo drużynie gospodarzy 3:1. Po meczu trener ekipy z Miłoradzic Józef Ligus w bardzo ciepłych słowach pochwalił swą drużynę za ambicje, wolę walki i zdobyczne punktowe w drugiej rundzie rozgrywek.

W przerwie spotkania rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą  został Piotr ,, Pedro” Błaszkiewicz, najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów wybrano Adriana Sobieraja i Tadeusza Bolka. Nagrody w imieniu wójta Gminy Lubin wręczała radna Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.