Ukradli kiełbasę i zaatakowali ekspedientkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Gminy Lubin oraz jego starszemu koledze. Panowie chcieli ukraść ze sklepu kiełbasę wartą 30 złotych. Ekspedientka o mały włos nie przypłaciła tego życiem.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym ze sklepów na terenie Lubina.

– Panowie nie byli zainteresowani zakupami, za które musieliby zapłacić. Zabrali kiełbasę o wartości około 30 złotych i chcieli wyjść. Widząc to pracująca tam kobieta zareagowała. Gdy chciała złodziejom odebrać ich łupy została uderzona butelką w głowę – mówi Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji.

Sprzedawczyni miała dużo szczęścia i nic poważnego jej się nie stało. Na pomoc kobiecie ruszył policjant, który był po służbie i robił w sklepie zakupy. O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny lubińskiej policji. Informacja szybko została przekazana patrolom na terenie miasta.

Najszybciej na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie Lubina.

– Policjanci dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli szarpiących się mężczyzn. Ruszyli z pomocą interweniującemu policjantowi i zatrzymali sprawców kradzieży, którzy trafili do policyjnego aresztu – mówi Jan Pociecha.

32 letni mieszkaniec Gminy Lubin i jego 33-letni kompan trafili do policyjnego aresztu. O ich losie zadecyduje sąd.