UHa Ha – urok, czar i błyskotliwy humor

Błyskotliwie, profesjonalnie i z wyczuciem – zaprezentowali się uczestnicy IX Otwartego Przeglądu Amatorskich Form Kabaretowych, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Artyści występowali w wypełnionej do ostatniego miejsca świetlicy w miejscowości Obora.

Do tegorocznej edycji przeglądu zgłosiło się siedmiu uczestników, zarówno zespołów jak i  indywidualnych wykonawców.

– Atmosfera imprezy była niepowtarzalna, artyści rozbawili nas do łez. Poziom konkursu, zarówno w opinii jurorów, jak i publiczności, był niezwykle wysoki. Inspiracją dla artystów były nie tylko popularne ostatnio w internecie skecze czy żarty, ale z powodzeniem sięgali do repertuaru klasyków  polskiej satyry. Jako organizatorów, cieszy nas fakt, że przegląd, za sprawą uczestników z Lubina i Chobieni staje się imprezą regionalną,  a zarazem jedynym w regionie przeglądem twórczości kabaretowej – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

W składzie jury zasiedli Piotr Poręba, reżyser teatralny współpracujący z OKGL w  projekcie „Wybieram Teatr”, Jan Olejnik, radny Gminy Lubin i wieloletni sympatyk przeglądu oraz Krzysztof Kandut, sołtys Obory, sam mierzący się z teatralnymi rolami m.in. w projekcie „Narodowe Czytanie” czy inscenizacja z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ostatecznie jurorzy zadecydowali o następującym podziale nagród i wyróżnień:

I miejsce – OLMIK duet ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie

II miejsce – sąsiadki z Osieka

III miejsce – zespół Teatralny Pozytywni z DDP „ SENIOR” w Lubinie

wyróżnienie:

Grupa „ NON SIMPLEX” z Chobieni

Oliwia Stefanowska – Salezjańska Szkoła Podstawowa

za udział:

Mirosława Piszel z Księginic- „Rozmowa z deszczem”

Irena Dworak z Księginic – „Ach życie”