Uczniowie z Krzeczyna Wielkiego wśród najzdolniejszych

Jagoda Bogucka oraz Natan Jamróz ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim zakwalifikowali się do finału Powiatowego Konkursu Matematycznego „Limes”. W konkursie wzięło udział łącznie 50 uczniów z 12 szkół z całego powiatu lubińskiego.

Do I etapu szkolnego konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z matematyki klas IV – VI z powiatu lubińskiego. Do II etapu zakwalifikowało się 50 uczestników z 12 szkół, w tym Natan Jamróz z kl. IV i Jagoda Bogucka z kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. Opiekunem naszych uczniów była Małgorzata Zapiór.

Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego LIMES odbył się w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. Młodzi matematycy po dwugodzinnej wytężonej pracy, pysznym obiedzie i zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej, wysłuchali oczekiwanych wyników konkursu.

Laureaci to miejsca od I do IX. Niestety, naszym reprezentantom zabrakło szczęścia. Najlepsi okazali się: Sara Hariasz z kl. VI – SP nr 9 w Lubinie i Maja Frankowska z kl. VI – Zespół Szkół nr 3 w Lubinie. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazł się Oliwer Luzar z kl. VI – SP nr 10 w Lubinie, a na miejscu III – Julia Greszta z kl. VI – Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy nad trudnymi i skomplikowanymi zadaniami matematycznymi.

(mat. SP Krzeczyn Wielki)