Uczniowie z Krzeczyna Wielkiego na wycieczce w Zamku Książ

DSC_0028Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej ze Szkoły Podstawowe w Krzeczynie Wielkim wybrali się na całodniową wycieczkę w okolice Wałbrzycha. Po gruntownym przeglądzie  autokarów przez panów policjantów bezpiecznie i z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy w drogę. Pierwszym celem naszej podróży był znajdujący się w Wałbrzychu ExploraPark, gdzie podczas zabaw dzieci poznawały nowości techniczne i rozwijały swoje umiejętności logiczno-matematyczne.

Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do Zamku Książ, który przed II Wojną Światową był siedzibą sławnej księżniczki Daisy, pochodzącej z niemieckiego rodu Hochberg. Po projekcji multimedialnej pod opieką przewodników mieliśmy okazję zobaczyć królewskie komnaty oraz tajemnicze zamkowe przejścia. Po zapoznaniu się z historią zamku, udaliśmy się na tarasy zamkowe, po drodze odwiedzając sklepik z pamiątkami.

Pomimo zmęczenia duża ilość wrażeń sprawiła nam wiele radości. Szczęśliwie wróciliśmy do domu, a wycieczka zostanie na długo w naszej pamięci.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim)