Uczniowie podziękowali nauczycielom

DSC_0130Dzień Edukacji Narodowej – dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim – był okazją do złożenia swoim wychowawcom i nauczycielom wyjątkowych życzeń i podziękowań.

Miały one formę uroczystej akademii, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły. Przybyli na nią wszyscy pracownicy placówki z panią dyrektor na czele, a także emerytowani pedagodzy i zaproszeni goście.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. ksiądz proboszcz Kazimierz Rapacz, sołtys Krzeczyna Małego p. Lidia Cesarz, a także wspaniała emerytowana nauczycielka p. Julia Rataj.

Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, w trakcie której pani dyrektor w swoim wystąpieniu, nie szczędziła słów uznania dla codziennej pracy współpracowników.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust p. Doroty Kozioł, przewodniczącej Rady Rodziców, która na ręce dyrekcji złożyła piękne kwiaty i słodki upominek dla wszystkich pracowników placówki – tort.

W drugiej części spotkania, w imieniu całej społeczności uczniowskiej wystąpili uczniowie z klas I-VI. W ich wykonaniu obejrzeliśmy program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Kamila Lisa i p. Anny Barnat.

Podczas występu usłyszeliśmy wiersze, piosenki z życzeniami oraz oglądnęliśmy wesołą inscenizacje teatralną o tematyce jesiennej pt. „Jacek, Wacek i Jesień”. Widzowie obejrzeli scenkę w parku, w wykonaniu klasy II „b”. Jej bohaterami byli uczniowie, którzy zamiast iść do szkoły, woleli zbierać kasztany.

Na szczęście przybycie pani Jesieni oraz miesięcy: Września, Października i Listopada pozwoliło dzieciom zrozumieć, że należy chodzić do szkoły, a nie wagarować.

Wśród dedykacji muzycznych znalazły się energiczne tańce w wykonaniu zespołu tanecznego „Pinezka”, a także gra na Bum Bum Rurkach do akompaniamentu gitarowego nauczyciela muzyki.

Na zakończenie występu wszyscy goście, dyrekcja, nauczyciele, wysłuchali życzeń przygotowanych przez samorząd uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Zapiór i otrzymali drobne upominki na tę okoliczność.

Piękna dekoracja i odświętny wygląd uczniów, był dopełnieniem całości uroczystości, która bardzo się podobała całej społeczności.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim)