Uczniowie mają już wakacje!

W imieniu uczniów podziękowanie składały reprezentantki uczniowskiego samorządu: Oliwia Kapusta i Aleksandra Szeliga.

We wszystkich szkołach uroczystymi akademiami pożegnano dziś rok szkolny 2017/2018 i przed uczniami ponad dwa miesiące wakacji. Były dziś gratulacje, wzruszenia, kwiaty i przede wszystkim uśmiechy, zarówno na twarzach uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.

W naszych pięciu  gminnych szkołach podstawowych i jednej filii uczyło się w ubiegłym roku 732 uczniów, 98 z nich otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem, tylko jeden uczeń nie dostał promocji do kolejnej klasy. W związku z reformą oświaty w podstawówkach nie było w tym roku absolwentów, bowiem dziś najstarszy rocznik ośmioletnich szkół, to klasy siódme.

Do Gminnego Gimnazjum chodziło 111 uczniów, czterech otrzymało w tym roku świadectwa z czerwonym paskiem, jedna osoby nie zaliczyła roku. Gimnazjum ma 51 absolwentów, którzy po wakacjach wchodzą w nowy etap życia. W przyszłym roku, w wygaszanym gimnazjum pozostanie już tylko 60 uczniów.

Bez względu na to, czy był to uczeń pierwszej klasy podstawówki, czy gimnazjum, to wszyscy cieszyli się dziś z końca roku szkolnego. W Szkole Podstawowej w Siedlcach  Ola, Maja i Martyna z klas III i IVa mówiły:

– Fajnie, że już wakacje! Szkołę lubimy, choć jedne przedmioty bardziej a inne mniej, ale cieszymy się, że będziemy wypoczywać, wyjeżdżać a rano dłużej pośpimy.

Wszyscy przy tym pamiętali także by kwiatami, uśmiechem i dobrym słowem podziękować sobie nawzajem za miniony rok. W imieniu uczniów podziękowanie składały reprezentantki uczniowskiego samorządu: Oliwia Kapusta i Aleksandra Szeliga.

– Dziękujemy wam za to, że dbacie o nas, troszczycie się, pomagacie zdobyć wiedzę. Dziękujemy, że tak łatwo się nie poddajecie i walczycie o nasz rozwój intelektualny. Przepraszamy, że nie zawsze spełnialiśmy wasze oczekiwania. Dziękujemy także rodzicom i naszym kolegom i koleżankom. Natchnieni latem wrócimy tu we wrześniu.

Sukcesów i osiągnięć gratulowała uczniom, rodzicom i nauczycielom Krystyna Szarowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcach. – Był to rok bardzo pracowity, ale zrealizowaliśmy wiele projektów i osiągnęliśmy jeszcze więcej sukcesów, za które bardzo serdecznie dziękuję.

Kwiaty i podziękowania dla całej kadry składał w Siedlcach Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin.

– Życzę wszystkim wesołych i pełnych wrażeń wakacji, ale dbajcie także o zdrowie, byście bezpieczni i wypoczęci wrócili we wrześniu do szkoły – mówił przewodniczący.

Jak co roku Gmina Lubin nagrodziła w każdej szkole osoby z najwyższa średnią. W Siedlcach  to wyróżnienie zdobyła Zofia Świerzowska z klasy VI, która zakończyła rok szkolny ze średnią ocen  5,73.

Informacje o wszystkich pozostałych nagrodzonych uczniach z naszych gminnych szkół opublikujemy w kolejnym materiale. Tymczasem wszystkim życzymy udanych wakacji!.

(SR)