Uczniowie Gminnego Gimnazjum w programie „EuroWeek – Szkoła Liderów”

dsc_7810aUczniowie Gminnego Gimnazjum w Lubinie oraz nauczyciele Elwira Śleńska i Grzegorz Wach uczestniczyli w Ogólnopolskim Językowym Obozie Szkoleniowym w ramach programu „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Młodzież spędziła 5 wyjątkowych dni w Długopolu Dolnym.

Podczas wyjazdu odbywały się zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży (EFM). Cały program organizowany jest przy współpracy m.in. z Kancelarią Prezydenta RP, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ambasadą Unii Europejskiej w Polsce, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich.

dsc_7461aWszystko odbywało się w języku angielskim! Każdy mógł spróbować swoich sił w posługiwaniu się językiem obcym i szlifować nabyte umiejętności. Zajęcia były prowadzone przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM m.in. z Macedonii, Białorusi, Etiopii, Filipin, Indii, Hiszpanii, Maksyku czy Włoch.

Uczestnicy obozu mieli okazję poznać kulturę innych państw i spotkać wiele ciekawych osób, z którymi mogli wymieniać swoje spostrzeżenia, które dotyczyły różnic kulturowych. Program zajęć rozwijał najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”. W międzyczasie gimnazjaliści odwiedzili warte zobaczenia miejsca w Długopolu Zdrój m.in. dom zdrojowy, gdzie skosztowali wód leczniczych, park zdrojowy z początku XIX wieku oraz przeszli się drewnianą halą spacerową. Każdego dnia na naszą młodzież czekała bogata oferta zajęć oraz atrakcji. Wszyscy wrócili zadowoleni i nastawieni na powrót za rok. Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu w Długopolu Dolnym.

(gimnazjumgl.superszkolna.pl)