Uczennica Szkoły Podstawowej w Raszówce najlepsza w województwie!

Alicja Waszewska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce zwyciężyła  w dolnośląskim finale konkursu Bezpieczny KRUSnal, pokonując 29 zawodników. Na tym szczeblu Ala była jedyną reprezentantką Gminy Lubin.

Ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszyło wiele emocji, wśród których nie zabrakło łez szczęścia.

– Byłam niezwykle dumna i wzruszona uczestnicząc w gali wręczenia nagród. Napięcie stopniowo rosło, bo oczywiście Alicję, jako zwyciężczynię, wyczytano na samym końcu. Z całego serca jej gratulujemy, jesteśmy dumni i cieszymy się razem z nią – mówi Lucyna Szudrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Raszówce.

Alicja Waszewska otrzymała wiele nagród m.in. piękny rower i aparat fotograficzny.

Wśród laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego oprócz reprezentacji SP w Raszówce znaleźli się także uczniowie ze szkół podstawowych w Ścinawie, Jerzmanowej, Nielubi i Szklar Dolnych.

Celem konkursu Bezpieczny KRUSnal jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadkowych występujących w środowisku wiejskim oraz zapoznanie dzieci z bezpiecznym zachowaniem się na obszarze leśnym.

(MG)