Uczcili pamięć Jana Pawła II

SONY DSCBądźcie świadkami miłosierdzia” – słowa Jana Pawła II były hasłem XVI Dnia Papieskiego. Święto obchodzone było w całym kraju. Z tej okazji organizowane były koncerty, festyny oraz msze święte. Podobnie uczcili pamięć Jana Pawła II mieszkańcy Miłoradzic.

Koncert z okazji XVI Dnia Papieskiego odbył się w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach, gdzie na scenie wystąpił zespół wokalny „Leśne Echo” z Raszówki oraz zespół folklorystyczny „Koniczynki” z Miłoradzic – grupa młodsza.

– W krótkich retrospekcjach filmowych mogliśmy przypomnieć sobie życiorys Karola Wojtyły oraz moment wyboru wybitnego Polaka na papieża – mówi Mirosława Kuciejczyk z Ośrodka Kultury Gminy Lubin. – Z kolei podczas prezentacji słowno-muzycznej usłyszeliśmy wiersze autorstwa Karola Wojtyły, jak również pieśni kojarzone z jego postacią. Nie mogło zabraknąć pieśni oazowej „Barka”, która towarzyszyła kapłanowi przez większość jego życia – dodaje Mirosława Kuciejczyk.

Koncert był okazją, aby cofnąć się w czasie i powrócić wspomnieniami do pielgrzymek papieskich do Polski.

– Spotkanie było przepełnione obecnością Karola Wojtyły. Publiczność włączała się do wspólnego śpiewania, a całość koncertu dopełniły zdjęcia i krótkie filmy upamiętniające pontyfikat św. Jana Pawła II – mówi Mirosława Kuciejczyk.

Organizatorem Koncertu był Ośrodek Kultury Gminy Lubin przy współpracy zespołów: „Leśne Echo” i „Koniczynki”.

(oprac. MK, fot: P.Szydło)