Tydzień Bibliotek

W Gminie Lubin rozpoczęła się kolejna edycja „Tygodnia Bibliotek”, która potrwa do 15 maja. Celem programu jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w edukacji i jakości życia. To także sposób na uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką większego grona odbiorców.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „(Do)Wolność Czytania”. Jak co roku, aby uczcić te wyjątkowe święto czytelnictwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przygotowała szereg atrakcji i spotkań szczególnie skierowanych do dzieci. Dla wszystkich mieszkańców Gminy Lubin organizowany jest także Festyn Rodzinny – Podróż w czasy średniowiecza w Niemstowie. To już w najbliższą sobotę 12 maja na terenach zielonych przy Ochotniczej Straży Pożarnej, początek o godzinie 14,. Więcej na temat festynu napiszemy w kolejnej informacji.

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej gorąco zapraszają do naszych bibliotek!

 

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy wszystkim pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz koleżankom i kolegom bibliotekarzom życzenia sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy, regałów pełnych wspaniałych książek, sympatycznych i zadowolonych Czytelników oraz pomyślności w życiu osobistym.

 

                         Wioletta Olech                                                                                                                                  Tadeusz Kielan

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce                                                                                         Wójt Gminy Lubin