Turnieje łucznicze

Początek maja był szczególnie obfity w zawody łucznicze. W Świebodzicach  rozegrano pierwszą rundę Pucharu Polski w łukach bloczkowych. W Karczowiskach natomiast odbył się Turniej łuczniczy dzieci i młodzików oraz I runda Ligi Młodzików.

W obu tych rozgrywkach nie mogło zabraknąć oczywiście zawodników  LZS SKS Raszówka. W Świebodzicach najwyżej sklasyfikowany był Mariusz Walada zajmując dziewiąte miejsce. 1 maja odbył się także  Międzynarodowy turniej łuczniczy w 777 rocznicę bitwy pod Legnicą. W tych zawodach najlepiej spisała się Ewelina Mazurek, która zajęła czwarte miejsce w kategorii juniorek w łukach olimpijskich i Jerzy Dzikowski ósmy w łukach bloczkowych.

Natomiast w dniu trzeciego maja odbył się Turniej łuczniczy dzieci i młodzików oraz I runda Ligi Młodzików w Karczowiskach.  Mimo zmiennej pogody udało się sprawnie przeprowadzić turniej w którym uczestniczyło 87 zawodników i zawodniczek z klubów z Dolnego i Górnego Śląska. Dopisali również kibice, którzy spędzili czas na świeżym powietrzu w Karczowiskach. Z zawodników LZS SKS Raszówka najlepiej spisali się Adrian Barcz, który był drugi w kategorii I krok chłopców  i Zuzanna Miedziak również druga w tej samej kategorii dziewcząt. Drużyna Młodzików w składzie Mateusz Musiatowicz, Jakub Wójcik i Aleksy Gierulski zajęła drugie miejsce w I Rundzie Ligi Młodzików, a drużyna dziewcząt w składzie Magdalena Sieradzka Izabela Kożewnikow, Agata Frankiewicz, Hanna Sieradzka była czwarta w tej samej konkurencji dziewcząt. Indywidualnie Magdalena Sieradzka była czwarta w kategorii młodzik dziewcząt, Mateusz Musiatowicz piąty  a Jakub Wójcik szósty w kategorii młodzik chłopców. W śród Orlików najlepsze miejsce zajął Jakub Smaga który był czwarty a Gracjan Jędrzejewski szósty.

(JD, SR)