Turniej wiedzy „Polska moja Ojczyzna”

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  uczniowie klas trzecich ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w Gminnym turnieju wiedzy dla uczniów klas III – „Polska moja Ojczyzna”. Turniej pod patronatem wójta Gminy Lubin zorganizowała Szkoła Podstawową im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

W turnieju brały udział 3- osobowe drużyny, przed którymi postawiono bardzo różnorodne wyzwania i musieli mieć dużą wiedzę m.in. o Polsce, symbolach narodowych czy też sławnych Polakach. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą  znajomością zabytków największych miast, ich herbów oraz ważniejszych dat świąt państwowych. W grupie rozwiązywali test, krzyżówkę, odpowiadali na pytania ustne, rozwiązywali zagadki muzyczne itp.  W czasie turnieju jedna osoba z drużyny wykonywała ilustrację do dowolnej legendy związanej z wybraną przez siebie stolicą Polski.

Organizatorki turnieju, czyli Danuta Kasperska i Danuta Więczkowska podkreślają, że rywalizacja sześciu drużyn przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zwyciężyła drużyna z Niemstowa w składzie Julia Ciesielska, Milena Ławnik i Hanna Majczak.II miejsce zajęła reprezentacja ze Szklar Górnych w składzie Matylda Chudy, Julia Krupa i Jakub Ozga. III miejsce zdobyła drużyna z Raszówki w składzie Zuzanna Anopczenko, Sophie Daubigney i Zuzanna Miedziak.  Reprezentacje ze szkół w Krzeczynie Wielkim, Osieku i Siedlcach  zdobyły wyróżnienia.

Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Magdalena Dubińska – dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin i Wioletta Olech – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. Fundatorem nagród książkowych i gier planszowych  dla wszystkich uczestników była Gmina Lubin.  Organizatorki gratulują zwycięzcom, a opiekunom dziękują za przygotowanie uczestników.

(SR, DK, DW)