Turniej Szachowy o Puchar Wójta

SONY DSC

31 zawodników wzięło udział w Powiatowo-Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Lubin, który odbył się w Osieku. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród seniorów triumfowała Natalia Rogacka z Chróstnika, drugie miejsce zajął Mariusz Walada z Lubina, a trzecie Jakub Karczmarczyk, także z Lubina.

W kategorii juniorskiej najlepszy był Krystian Kania ze Ścinawy, drugie miejsce wywalczył Piotr Minkina z Lubina, a trzecie Jerzy Twardziak, również z Lubina.

Kategorię juniorów młodszych wygrał Michał Wojtanowski, a drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Róg. Obydwaj zawodnicy reprezentowali Lubin.

Drużynowo rywalizację wygrała drużyna z Obory. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała – Magdalena Zieleniec z tej miejscowości.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju, także nagrodzonym, był sześcioletni Wojtek Czerwiński.

Zawodom przyglądali się radni Gminy Lubin Zofia Marcinkiewicz i Patryk Jarkowiec oraz sołtys Osieka Ryszard Kirsz.

Sędziami zwodów byli: Mariusz Walada i Jakub Kaczmarczyk.

(oprac. Jerzy Tadla, Gminny Instruktor Sportu)