Turniej rugby z unijnym wsparciem

W drugim tygodniu listopada odbył się „JESIENNY TURNIEJ RUGBY TAG”, którego organizatorem był gminny Uczniowski Klub Sportowy Rugby Huragan. Na organizację tegoż projektu klub uzyskał dofinansowanie ze środków programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH 2018 dla młodych organizacji pozarządowych.

Celem projektu było przede wszystkich rozpropagowanie aktywności ruchowej wśród społeczności uczniowskiej powiatu lubińskiego poprzez udział szkolnych drużyn w rozgrywkach Rugby Tag. Turniej odbył się przy współpracy z Klubem rugby Miedziowi Lubin oraz szkołą w Krzeczynie Wielkim. Uczniowie z krzeczyńskiej placówki również wzięli udział w rugbowych zmaganiach sportowych, reprezentując Gminę Lubin na terenie powiatu, zdobywając czołowe miejsca w każdej kategorii wiekowej. Udział w tej imprezie wzięło ponad 100 uczniów szkół podstawowych. Tym samym emocji nie brakowało, a wyniki turnieju i krótką relację zdjęciową przedstawiamy poniżej.

(red)