Turniej RUGBY TAG

Drugie i szóste miejsce zdobyli nasi reprezentanci w  Bolesławcu  na rozgrywanym tam  Półfinale Szkolnej Ligii Rugby Tag. Półfinał był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Dolnośląskiego w tej dyscyplinie sportowej.

Boisko przy ulicy Rajskiej 6 zgromadziło 26 drużyn z całego województwa dolnośląskiego, w trzech kategoriach wiekowych. Gminę Lubin reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, która w turnieju wystawiła drużynę klas czwartych i piątych. Po zaciętej walce klasa czwarta ostatecznie zajęła 6 miejsce na 10 drużyn swojej kategorii, a piąta wywalczyła drugie miejsce na podium, ulegając w finale jedynie 1 punktem, drużynie z Bolesławca.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Zawodnicy jednocześnie dziękują wszystkim, którzy wsparli nasze drużyny, zarówno organizacyjne jak i taktycznie. Szczególne podziękowania kierowane są w stronę  Jadwigi Demczuk, za doping oraz wspaniałą opiekę nad dziećmi podczas turnieju.

Przypomnijmy, że grupy prowadzi licencjonowany trener rugby  Kamil Lis, a szkoła w Krzeczynie Wielkim  objęta jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży – Rugby Tag”, który jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Rugby.

Skład drużyn:

Klasa 4: Emil Angelow, Hubert Polniak, Bartosz Korbela, Sebastian Janus, Alan Tatarek, Oliwia Łata, Aleksandra Chojnicka, Mateusz Zając, Miłosz Król, Wiktoria Klaudel, Alicja Werbna, Agata Pawełko, Laura Bihuniak.

Klasa 5: Kamila Król, Maciej Miszczyk, Adam Gamrot, Kacper Wójcik, Julia Werbna, Piotr Kownacki, Jakub Woski.

(SR)