Turniej łuczniczy strzałem w dziesiątkę

Zawodnicy LZS SKS Raszówka po raz kolejny zdobyli złoto podczas Turnieju Łuczniczego Dzieci i Młodzików w łucznictwie oraz I Rundy Ligi Młodzików. W zespołowej klasyfikacji drużyna z Raszówki nie miała sobie równych. W turnieju wzięło udział niemal 100 zawodników. Zawody odbyły się na boisku w Karczowiskach.

Już tradycyjnie w majowe święto na boisku w Karczowiskach organizowany jest Turniej Łuczniczy. Choć pogoda w tym roku nie rozpieszczała zawodników i organizatorów frekwencja była bardzo wysoka. W szranki stanęły dziewięćdziesiąt dwie osoby.

– Bardzo się cieszę, że nasz zespół powiększa się. Moi zawodnicy dużo trenują, celność w porównaniu z rokiem poprzednim bardzo się poprawiła. Jeździmy na wiele różnych zawodów i jesteśmy liczącą się w świecie łuczników drużyną – mówi Jerzy Dzikowski, trener LZS SKS Raszówka.

W zespołowej kwalifikacji w kategorii Młodzik Starszy-chłopcy po złoto sięgnęła właśnie nasza drużyna w składzie Mateusz Posłuszny, Maciej Radomski i Szymon Marczak, chłopcy w sumie ustrzelili 1109 punktów.

Również kategoria Młodzik- chłopcy należała do zespołu z Raszówki. Mateusz Musiatowicz, Jakub Wójcik i Aleksy Gierulski ustrzelili 1623 punkty tym samym zajmując pierwsze miejsce.

Dziewczęta z kategorii młodzik, również drużynowo stanęły na podium. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Sieradzkiej, Agacie Frankiewicz oraz Izie Kożewnikow, dziewczęta zdobyły 1378 punktów.

Turniej odbywał się w 10 kategoriach wiekowych.

Kategorię Apacz-chłopcy wygrał Kamil Borek z UKS Talent Wrocław (299 pkt), najlepszy zawodnik z LZS SKS Raszówka- Hubert Wachowski zajął 4 miejsce zdobywając 248 punktów.

W kategorii I Krok- chłopcy najlepszy okazał się Dominik Goclon z UKS Talent Wrocław (261 pkt), nasi zawodnicy Stanisław Lubryka i Kajetan Szporko zajęli kolejno ósme i dziewiąte miejsce zdobywając 123 i 85 punktów.

W  kategorii Apacz- dziewczynki wygrała Marcelina Cholewka z UKS Victoria Ścinawka Średnia (299 pkt), najlepsza zawodniczka z LZS SKS Raszówka Małgorzata Wójcik zajęła piąte miejsce z 261 punktami.

Zwyciężczynią kategorii I Krok- dziewczynki została Amelia Ekiert z UKS Społeczniak Lubin (253 pkt), Zawodniczka z Raszówki Ada Frankiewicz zajęła 3 miejsce zdobywając 148 punktów.

W kategorii Orlik- chłopcy zwyciężył Marcel Jurek z UKS Victoria Ścinawka Średnia zdobywając 586 punktów, niestety w tej kategorii Raszówka nie ma zawodnika.

Kategorię Orlik- dziewczęta wygrała Martyna Kwaśny z UKS Wrocław (634 pkt), na szóstym miejscu uplasowała się Hanna Sieradzka (532 pkt), a na dziewiątym Oliwia Góral (405 pkt) obie z LZS SKS Raszówka.

W kategorii Młodzik Starszy- chłopcy wygrał Patryk Szczepański z SŁ Granit Strzelin (560 pkt), a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Posłuszny z Raszówki zdobywając 550 punktów. W tej kategorii z LZS SKS Raszówka startowali Maciej Radomski (326pkt)- ósme miejsce i Szymon Marczak (233 pkt) miejsce dziewiąte.

W kategorii Młodzik Starsze Dziewczyny na podium stanęły Beata Rutkowska z OSŁ Strzelec Legnica (582 pkt)- pierwsze miejsce, Ewelina Mazurek (550 pkt)- drugie miejsce i Aleksandra Targowicz (482 pkt)- szóste miejsce, obie z LZS SKS Raszówka.

Pierwsze miejsce w kategorii Młodzik- chłopcy Wywalczył Mateusz Musiałowicz z LZS SKS Raszówka (634pkt), trzecie Jakub Wójcik (520 pkt) również z Raszówki, na dziewiątym uplasował się również nasz zawodnik Aleksy Gierulski (469pkt).

W kategorii Młodzik- dziewczyny zwyciężyła Nila Ciesielska z UKS Talent Wrocław (637 pkt), nasze zawodniczki: Magdalena Sieradzka (520 pkt), Agata Frankiewicz (446pkt) i Iza Kożewnikow (412 pkt) zajęły ósme, piętnaste i szesnaste miejsca.