Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym: gmina wzięła wszystko

20160425_085156W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, odbyły się po raz kolejny Powiatowo-Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Za pośrednictwem obecnych na imprezie przedstawicieli każdej szkoły z terenu gminy, wręczono ufundowane przez Wójta kaski dla czwartoklasistów naszych szkół.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach:  szkół podstawowych oraz gimnazjów. Uczniowie musieli rozwiązać test, wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze po torze sprawnościowym oraz odpowiedzieć na pytania  w zakresie udzielania pierwszej pomocy.  W konkursie wzięło udział osiem szkół podstawowych i pięć gimnazjów zgłoszonych z terenu gminy i powiatu lubińskiego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom i zaproszonym gościom atrakcje w postaci alkogogli i narkogogli, dzięki którym mogli się przekonać o zgubnym wpływie środków odurzających.

W klasyfikacji szkół podstawowych najlepsza okazała się reprezentacja  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych wygrało Gminne  Gimnazjum w Lubinie, drugie miejsce przypadło Gimnazjum Publicznemu w Ścinawie, a trzecie nr 5 w Lubinie.

Indywidualnie najlepsi okazali się Karol Chobot ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach Krzysztof Winnik z Gimnazjum w Lubinie.

Drużyny otrzymały cenne nagrody ufundowane przez Gminę Lubin, Miasto Lubin, Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy. Dodatkowo zwycięska drużyna w kategorii szkół podstawowych otrzymała nowy rower oraz puchar przechodni, który właściwie wrócił na swoje miejsce, bo ponownie zdobyła go drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

(JH)