Trzy zwycięstwa w kolejce

Iskra Księginice, Transportowiec Kłopotów-Osiek oraz Unia Szklary Górne po ostatniej kolejce mają kolejne trzy punkty na koncie. Remis wywalczyła natomiast Fortuna Obora.

Sobotnie spotkanie sąsiadów ligowej tabeli Klasy Okręgowej: Iskry Księginice i Zrywu Kłębanowice było bardzo ważne dla obu ekip. Zwycięstwo pozwalało bardziej komfortowo patrzeć w przyszłość obu drużynom Od pierwszego gwizdka sędziego oglądaliśmy bardzo twarde i wyrównane widowisko.

Goście nastawili się na bardzo groźne kontry, które stwarzały sytuacje pod bramką gospodarzy. Jednak pierwsi gola zdobyli piłkarze Iskry po uderzeniu w 37. minucie zaledwie 16-letniego Jakuba Kujawskiego.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, piłkarze z Kłębanowic dążyli za wszelką cenę do zdobycia wyrównującej bramki. Jednak to gospodarze cieszyli się z kolejnej bramki, której strzelcem był Maciej Srebrniak w 69. minucie meczu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany Wiktor Koziński (Iskra) . Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Gminny Instruktor Sportu Jerzy Tadla.

 

Wyniki meczów drużyn Gminy Lubin:

Klasa Okręgowa  

Iskra Księginice – Zryw Kłębanowice 2:0

A-Klasa

Grom Gromadzyń Wielowieś – Unia Miłoradzice 5:1

Park Targoszyn – Transportowiec Kłopotów-Osiek 0:1

Górnik Lubin- Fortuna Obora 0:0

B-Klasa

Unia Szklary Górne – Perła Potoczek 4:1

Relaks Szklary Dolne – Platan Siedlce 3:1

Zryw Stary Łom – Huzar Raszówka 4:1

Mewa Goliszów – Victoria Niemstów 6:1

(JT/MG)

Iskra Księginice – Zryw Kłębanowice 2:0