Trzy kilometry nowej drogi do Zimnej Wody

Zakończył się drugi etap remontu drogi powiatowej nr 1232D w kierunku Zimnej Wody. W sumie od września tego roku zmodernizowany został trzykilometrowy odcinek nawierzchni.

– Stan techniczny drogi relacji Karczowiska – Zimna Woda był fatalny. Wymagała ona pilnego remontu, stąd nasza decyzja o dofinansowaniu inwestycji, mimo że właścicielem drogi jest powiat. Mieliśmy obawy, czy drugi etap zadania uda się zrealizować w tym roku, ale przekonaliśmy władze powiatu, by w tegorocznym budżecie wyasygnowały środki na ten cel. Bardzo mnie cieszy zakończenie tego zadania, bo na ten remont od wielu lat czekali mieszkańcy Zimnej Wody, Liśca, Wiercienia czy Bukownej – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Zadanie zrealizowała Gmina Lubin w ramach bieżącego utrzymania dróg. Całkowity koszt remontu wyniósł  1 mln 959 tys. zł, z czego Gmina Lubin przekazała 967 tys. zł, a Powiat Lubiński 990 tys. zł.

(RR/MG)

Droga po remoncie